Hlavní strana Diskusní fórum

Vítejte v diskusním fóru obce Libníkovice

Pokud si přejete do našeho diskusního fóra přispívat, prosím, kontaktujte našeho správce webu s požadavkem na vytvoření uživatelského účtu a hesla. Poté, co Vám správce vytvoří Váš uživatelský účet, budete se moci zapojit do diskuse.

Vítejte, Host
Uživatelské Jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

TÉMA: znak

znak 11 roků, 3 měsíců #25

• monika
Z iniciativy jednoho z vašich spoluobčanů jsem zavítala na naše stránky a zaujal mě vaš obecní znak. Mohla bych se zeptat, co symbolizuje? Podle vaší historie bych spíše čekala spojitost s rybníky...

Re:znak 11 roků, 2 měsíců #30

• Václav Vavřinka
Ve znaku jsou použity dva symboly - rýč a lipové listy.

Rýč je převzat z hsitorické obecní pečeti, na které byl vyobrazen muž ryjící v zemi. To má symbolizovat, že obyvatelé obce se zabývali převážně zemědělskou činností na těžko obdělavatelných jílovitých půdách.

Lipové listy mají spojitost s lípou, která po staletí stála na místě, kde je dnešní rozhledna.

Určitý význam mají i použité barvy.

Tvůrce znaku se řídil heraldickými pravidly.

Další podrobnosti je možné zjistit na obecním úřadu.

Re:znak 11 roků, 2 měsíců #31

• Václav Vavřinka
Ještě na doplnění:

Citace ze žádosti o schválení obecních symbolů zaslané Podvýboru pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR:

Návrh znaku má tuto podobu:

V modro-červeně polceném štítě vpravo stříbrný rýč se zlatou rukojetí, vlevo pod sebou tři stříbrné lipové listy.

Figura rýče představuje heraldicky adekvátně stylizovaný přepis historického pečetního znamení obce s obrazem rolníka obdělávajícího pole.

Figury lipových listů připomínají libníkovickou Národní lípu a svým počtem pak i rovněž počet místních částí obce Libníkovic.

Barevné řešení znaku (české barvy) vyjadřuje polohu obce v Královéhradeckém kraji.

Re:znak 11 roků, 2 měsíců #34

• monika
Děkuji za odpověď.
  • Strana:
  • 1
Moderatoři: pshk_admin, starosta
Čas pro vytvoření stránky: 0.29 sekund